Magát a pizzát senkinek sem kell bemutatni, hiszen az egyik legnemzetközibb étel lett a világon. Már szinte nincs olyan feltét, ami ne kerülhetne rá erre az eredetileg olasz származású tésztaételre. Ezeknek nagyrészt már nyomokban sincs köze az olasz gasztronómiához, mindenki formálhatja saját ízlése vagy akár nemzeti sajátosságai szerint. Hiszen nem egyszer látni magyaros és persze sok egyéb pizza változatot, amelyeken egy-egy nemzet tipikus étel alapanyagai találhatók meg.
Az aztán az igazi „szentségtörés”, ha a pizza esetén lehet egyáltalán ilyesmiről még beszélni, amikor már az eredeti alakját sem hagyják meg, hanem mindenféle más ételekbe álmodják bele. Ezekből csak a legvadabbakat mutatjuk meg most. Persze ettől még némelyikre elindulhat az ember nyálelválasztása, más kérdés, hogy az adott ételnek mennyi köze van névadójához.
Az eredetileg lapos, lepényszerű tésztát olyanok emlegetik fel műveikben, már az ókorban, mint Vergilius, Cato és Hérodotosz, úgyhogy ennyi évezreden, évszázadon keresztül volt mit alakulnia ennek a közkedvelt ételnek.
Más kérdés, hogy valószínűleg még a mai modern pizza közvetlen előfutárának alkotója Raffaele Esposito, - akinek a Margherita-pizzát is köszönhetjük, amelyet egyenesen az akkori (1889) királynéról nevezett el, és olasz nemzeti színekben tündökölt – a fejéhez kapna.
A kreativitás persze fontos és szép dolog a konyhaművészetben, hiszen ezért ehetünk jobbnál jobb dolgokat, némelyik párosítást ettől függetlenül elég vadnak tartjuk.
Torta – itt mondjuk még a legkevésbé esett messze az alma a fájától. A torta pizzából és palacsintából is finom lehet.
A sült krumplis változatot már egy kicsit vadnak tartom. Egyszer ettem chilivel leöntött sült krumplit, hát egyetlen alkalom bőven elég is volt az élményből.
Ez nyilván maradiság, de nekem a muffin az édes és nem pizzás. Így van ez a waffle-al is.
A shusira inkább nem mondok semmit.
Mini pizzás csiga vagyis nyalóka.
Popcorn, kebab, nachos ajajaj.
(via)