A stílusunk a személyiségünket testesíti meg a munkahelyen, vagyis bizonyosodjunk meg arról, hogy az öltözetünk tükrözi azt, amilyenek valójában vagyunk.

Az üzleti casual, vagyis utcai viselet megkövetel egyfajta formalitást, ami megfelelő az irodai munkához. Ez a stílus jelentős változáson ment át az elmúlt években, bár az emberek egyre inkább utcai viseletet választanak a munkahelyre.
Az üzleti casual stílus sok szempontból bizonytalan, hiszen az előírt ruházat függ a vállalati kultúrától és attól, hogy milyen emberekkel kell találkozni a meetingeken. Kicsit lehet könnyedebb, mint az üzleti stílus.
Egyes munkahelyeken döntően a péntek a lazább nap az öltözék szempontjából, ekkor nem feltétlenül kell öltönyt venni és nyakkendőt kötni, vagy legalábbis nem kell azonos színűnek lennie a zakónak és a nadrágnak.
Üzleti casual ruha választásakor mindig tartsuk szem előtt, hogy általában milyen öltözetben vagyunk bent az irodában. Azon lazítsunk egy kicsit, de nem menjünk túl messzire, és mindig tükrözze a személyiségünket.
A divattanácsadók tippjei alapján három csoport különböztethető meg.
Bank vagy jogi cég
Ez a leginkább szabálykövető szektor. A stílus maradjon nagyon konzervatív. Ha nem is veszünk nyakkendőt, a zakót vegyük fel, legalább a nap első részére. A farmert inkább kerüljük, kivéve, ha munka után a kollégákkal találkozunk egy bárban.
Marketing vagy sales
Nagyobb szabadságunk van játszani a stílussal és a színekkel. Ha most kezdünk egy cégnél, térképezzük fel, hogyan öltöznek a többiek.
Startup
A legkevésbé szabályozott irodai kultúra. Vélhetően kevésszer kell üzleti casual szerint felöltözni, kivéve az ügyfelekkel és befektetőkkel tartott találkozókon. Az ilyen alkalmakkor vegyünk fel valami elegáns ruhát.